Menu Zavřeno

Operace čelisti – Hanička 2019

Ubytování rodiče spolu s dítětem je možné za 440 Kč/den. Může se stát, že je v nemocnici plno a rodič musí přespat na jiném oddělení. Obvykle se pouští domů 7.-10. pooperační den.

Před operací: standardní předoperační vyšetření, navíc 1 týden před nástupem otisky na dlahu na ortodoncii.

Po operaci je dítě 3 dny na JIP. V den operace jen leží, druhý den vstane a pokusí se dojít se osprchovat. Rodič může být přes den na JIP, spí ve svém pokoji. Na JIP je TV, ostatní elektronika je také dovolena. Strava jen tekutá (po celou dobu pobytu v nemocnici). Ředí se i jogurty, je třeba splnit denní příjem potravy, aby bylo dítě puštěno z JIP. Děti dostávají přesnídávky, jogurtová mléka, puding, omáčky, polévky; možno přinést vlastní stravu. U nás byl problém najít vhodné jídlo. Dcera jedla jen jogurty a vývar (brzy se přejedla a odmítala i to). Některé děti jedí instantní bramborovou kaši (mají v prodejně v areálu nemocnice). Nakonec jsem objevila jako další vhodné jídlo změklou zmrzlinu 😊. Do nemocnice je vhodné si vzít větší triko nebo noční košili (po operaci může spodní díl pyžama tlačit na jizvu na kyčli). Příjem tekuté a kašovité stravy pokračuje několik týdnů i po návratu domu. Kousání tvrdé stravy předními zuby např. jablka se doporučuje až za 3 měsíce po operaci (domů se dává papír s instrukcemi). Domů dítě odchází bez dlahy (vyndává se asi 1 den před propuštěním). Během pobytu dítě dostává dle potřeby léky proti bolesti a po 8 hodinách antibiotika. Nevypadlé stehy z pusy budou vyndány při kontrolách po operaci (1 a 2 týdny po propuštění).

Na oddělení dochází paní učitelka, která s dětmi dohání učení, pokud ho děti mají s sebou a mají na učení náadu. Případně se zabaví hrami, které s dětmi hraje, nebo zapůjčí na pokoj.

Návrat zpět do školy nejdříve po 2 týdnech od propuštění z nemocnice.