Menu Zavřeno

Natálka

Jako převážná většina rodičů, i my jsme se těšili na příchod našeho prvního miminka. Vše probíhalo bez problémů, všechny výsledky testů byly v pořádku, i velký ultrazvuk v Genetu, moje těhotenství bylo naprosto bezproblémové. Porod byl rychlý a též bezproblémový. Byla se nmou u porodu moje maminka, manžel se bál .

Když  malá 18.11. 2006 v  půl čtvrté ráno vykoukla na tento svět, byla jsem moc štastná. Vše proběhlo tak rychle, že jsem ani nic nepostřehla . Malou hned vzala sestčička umýt, zvážit a tak vše co se s miminky dělá . Mamka vzala foťák a šla vzápětí za sestrou, jak tam mamka došla, hned se všimla, že s malou není něco v pořádku. Upozornila na to sestru a ta hned začala mamku strašit, jak bude muset být svojí dceři oporu a že na nás kvuli malé bude každý koukat a jak se to bude malé zhoršovat, že to s ní poroste atd. Ale nikdo přesně neřekl, co to přesně malá má. Když se mamka za mnou vrátila na sál, poznala jsem, že není vše v pořádku. Chtěla jsem hned malou vydět, ale pan doktor řekl, že jí odnesla sestra na vyhřívané lůžko a že je vše v pořádku. Trochu mě to uklidnilo, ale červíček hlodal. Takže hned jak mě převezli na pokoj, musela jsem vstát abych se za malou došla podívat. Šla jsem za sestřičkami, že se jdu podívat na Natálku. Když mě k ní sestra dovedla, ležela na boku a byla tak krásná, v tom ji sestra vzala, otočila na druhý bok a povídá… Maminko vaše miminko má kosmetickou vadu, ale to se dá opravit, oni to dneska už umějí  … a dál nic a odešla.. já  stála nad postýlkou neschopná slova. Byla jsem v šoku, proč mi nikdo nic neřekl hned??? Počáteční šok opadl po pár hodinách, jen jsem se stále nedozvěděla co vlastně přesně mému miminku je. Každý  doktor se  na ni chodil koukat, že nikdy tohle neviděl. Druhý den jsem se konečně dozvěděla, že jde o příčný roštep tváře .. a tím to haslo, nikdo se dál o nás nestaral. Kojila jsem, dá se říct normálně, jen kvuli rozštěpu  fotbalovou polohou. Čtvrtý den po porodu jsem byla s malým uzlíčkem propuštena domů s tím, že bližší informace nám poslytne dětská paní doktorka.

Hned další den nás paní doktorka pozvala na první prohlídku. Bála jsem se, ale zárověn se těšila, že se konečně něco víc dozvíme. Paní doktorka byla skvělá, řekla nám, že se jedná o příčný rozštěp pravého ústního koutku, a s tím souvisejí i výrůstky, které měla malá před ušními boltci a na tvářičce. Dala nám kontakt do FN KRÁLOVSKÉ VINOHRADY na plastiku. Tam jsem se hned po novém roce s manželem a malou Natálkou vydali. Po prohlídce jsme hned odcházeli s lepším pocitem a hlavně s větší informovaností, a termínem operace 6.3.2007.

Tento druh roštepu se objevuje jen zřídka, cca jednou za 15 let. Proto o něm na porodnici nikdo nic nevědal a nemohl nám podat informace. A proto na Natálku chodil koukat celý špitál. Operace proběhla bez koplikací. Vše bylo naprosto v pořádku . Když jsem malou uviděla po operaci, byla uplně jiná, byl to nezvyk, ale byla jsem štastná, že se vše povedlo odstranit. V nemocnici jsme byli celých 7 dní. Po propustění jsme měli dělat tlakové masáže jizev a mazat a mazat.

Dnes je Natálce 8 let a je to krásná zdravá holčička, není skoro nic poznat … takže  jde opravdu jen o kosmetickou vadu, ONI TO DNESKA UŽ OPRAVDU UMĚJÍ!!!

 

Jaroslava Novotná