Menu Zavřeno

Domínek

První těhotenství probíhalo bez problémů, jenom se dcera narodila ve 34. týdnu. První rok byl dost krušný, samé vyšetření, cvičení vojtovky atd. Nyní je ze Sašenky zdravá čtyřletá slečna. Na jaře 2010 jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná. S obavami jsem čekala, v jakém týdnu porodím. Jiný problém jsem vůbec nepředpokládala.

Když jsem šla ve 20. týdnu na ultrazvuk, tak jsem si říkala, že je to jenom formalita jako u Sašenky a že dostanu další fotku na památku. Vše vypadalo v pořádku, až na ten nepatrný stínek na levé straně obličeje (levostranný rozštěp patra a rtu).

Odebrali mi plodovou vodu a krev (i otci, který má v rodině rozštěp rtu, což jsem nevěděla), kvůli genetickému vyšetření. A po třech týdnech čekání jsem se dozvěděla, že kluk má jenom rozštěp rtu i patra, že v těhotenství můžu pokračovat (otec Domínka je nosič cystické fibrózy). Ve 30. týdnu jsem jela na ultrazvuk do FN Motol, kde MUDr. R. Vlk potvrdil pouze rozštěp rtu. Od 38. týdne jsem byla hospitalizována na rizikovém oddělení ve FN Motol. Porodila jsem po 5 dnech pobytu v nemocnici v neděli večer 19.12. 2010 zdravého kluka Dominika s rozštěpem rtu (patro má pouze naznačené). A v sobotu 25.12. 2010 na Boží hod byla provedena plastická operace rtu Dr. Borským. S kojením jsme neměli problém ani s rozštěpem a ani po operaci rtu. Domínek byl šikovný kluk a pil první liguJ

První rok měl Domínek nostrilky, které neměl moc rád, a cvičili jsme vojtovku, aby v budoucnu lépe mluvil. Už má 6 zoubků. Nyní čekáme na zoubky na levé straně pusinky (na naznačeném rozštěpu patra). Domínek je zvídavý a usměvavý kluk a je to naše sluníčko.

Touto cestou bych chtěla poděkovat MUDr. Čutkovi (z českobudějovické genetiky), který mi zařídil vyšetření a porod ve FN Motol; MUDr. Vlkovi za podporu před porodem a MUDr. Borskému za krásný úsměv Domínka.

A také bych chtěla poděkovat mojí rodině za pomoc a podporu v těhotenství, při porodu i nyní 🙂

Bóďa Pelechová